Central Judaica Database

Show description | Show all images

Dokument podróży Anny Trachtenherc

Urząd Paszportowy w Warszawie

Title: Dokument podróży Anny Trachtenherc

Author: Urząd Paszportowy w Warszawie

Type: Paszport

Object identifier: MHZP-B444

Provenance: Polska

Creation location: Warszawa/mazowieckie/Polska

Date: 30/07/1969

Medium: papier

Technique: druk

Dimensions: 13 x 18,5

Object description

Dokument podróży Anny Trachtenherc wydany przez warszawski Urząd Paszportowy w lipcu 1969 roku. Dokument z granatową, kartonową okładką. Na drugiej stronie zawarta jest informacja „Posiadacz niniejszego dokumentu podróży nie jest obywatelem polskim”. Na kolejnych stronach stemple i wizy. Stempel Urzędu Celnego Kolejowego z informacją „Odprawiono bagaż” i datą 9 września 1969.

Anna Trachtenherc urodziła się w 1946 r. na Dolnym Śląsku. W Warszawie chodziła do szkoły Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, gdzie nie uczono religii. Rodzice Anny starali się chronić córkę przed antysemicką atmosferą Marca ’68, więc nie brała udziału w protestach. W 1969 r. Anna Trachtenherc była studentką. Razem z rodzicami wyemigrowała do Szwecji.

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Zachęcamy do włączenia się do programu zbierania pamiątek i historii związanych z Marcem '68.


Is part of collection: Muzeum Historii Żydów Polskich

Category: Pamiątki Historyczne

Rights: domena publiczna

Tags: marzec '68, emigracja

Similar objects